telefon-elektryczny

Podstawowym zadaniem systemu zbudowanego z kamer, rejestratora cyfrowego DVR oraz monitora jest podgląd oraz nagrywanie obrazu w wyznaczonej przez nas strefie. System taki określany jest na wiele sposobów: system monitoringu, system telewizji dozorowej,  system telewizji przemysłowej lub z języka angielskiego CCTV (Closed Circuit Television) czyli  telewizja zamkniętego obiegu.

System monitoringu przy swojej skuteczności jest rozwiązaniem stosunkowo prostym w montażu, a intuicyjna obsługa pozwala na zarządzanie systemu każdemu, który ma z nim kontakt.
System monitoringu CCTV dzięki swojej elastyczności może być stosowany we wszystkich obiektach wymagających zabezpieczenia, a jego funkcjonalność zdaje egzamin nawet w specyficznych warunkach.

Monitoring przez internet.
Podstawowy zadaniem w zakresie systemów monitoringu jest nadzór nad chronionym obiektem. Zaletą większości systemów jest możliwość dozorowania oraz konfiguracji ich poprzez łącza internetowe. Dzięki zastosowaniu rejestratora DVR z wbudowaną kartą sieciową jesteśmy w stanie nadzorować każdy system monitoringu z dowolnego miejsca na świecie. Użytkownik takiego systemu ma dostęp do obrazów w trybie live, a także pełną kontrolę nad zapisanym na twardym dysku archiwum, które umożliwia odtworzenie obrazów zapisanych nawet kilkadziesiąt dni wcześniej.
W ofercie naszej firmy znajdują się także urządzenia z rodziny monitoringu IP. Dzięki zastosowaniu kamer IP oraz urządzeń rejestrujących jak DVR IP, możemy tworzyć rozległe systemy CCTV, które obsługiwane są głównie poprzez sieć LAN i Ethernet.

Monitoring Twojej firmy.
Monitoring CCTV z racji swojej funkcjonalności ma zapewniać jego użytkownikowi bezpieczeństwo. W przypadku monitoringu każdej firmy bez względu na jej wielkość czy charakterystykę dostajemy narzędzie, które spełnia wiele dodatkowych funkcji. Bezpieczeństwo to cecha podstawowa, eliminacja zagrożeń zewnętrznych jak kradzież czy włamanie ale także zagrożeń wewnętrznych jak ochrona tajemnic firmy czy jej dóbr. System CCTV ma też bezpośredni wpływ na poprawę wydajności i funkcjonowania firm, a jej właścicielom lub osobom za nie odpowiedzialnym ułatwia nadzór i zarządzanie przy jednoczesnej oszczędności czasu. Monitoring dzięki zdalnemu dostępowi, ułatwia także zarządzanie w rozległych lokalizacjach umożliwia prezentacje firmy kontrahentom podnosząc jej wiarygodność i prestiż. Monitoring sklepu i obiektów handlowych.
W przypadku monitorowania obiektów handlowych, podstawową funkcją kamer jest eliminacja kradzieży oraz identyfikacja ewentualnych jej sprawców. Bez względu na wielkość monitorowanego obiektu od kiosku z prasą, aż po galerie handlowe zasada działania jest podobna, różnice mogą stanowić oczywiście wielkość i zakres zastosowanych środków w systemie CCTV. Monitoring, dzięki możliwości podglądu przez Internet daje ich właścicielom doskonałe narzędzie pozwalające zarządzać i kontrolować odległe placówki handlowe, co wpływa na eliminacje kosztów, poprawę funkcjonowania oraz często na poprawę jakości pracy czy obsługi klienta.                                        

Monitoring zakładów i obiektów przemysłowych.
Specyfiką monitoringu we wszelkich zakładach czy to produkcyjnych czy usługowych jest nie tylko zapewnienie bezpieczeństwa ale także wspomaganie procesów produkcyjnych. Dzięki odpowiedniej architekturze, system CCTV może być dostępny na wielu stanowiskach od ochrony obiektu, przez osoby odpowiedzialne za poszczególne odcinki zakładu jak linie produkcyjne, stanowiska pracy, ciągi komunikacyjne, magazyny, aż po doki załadowcze gdzie gotowy produkt opuszcza zakład. Kamery mogą nie tylko wspomagać ludzi, ale również zastępować ich w miejscach trudno dostępnych lub niebezpiecznych. Dzięki wielu nowoczesnym rozwiązaniom i stałemu rozwojowi oferowanych urządzeń CCTV jesteśmy w stanie zaoferować Państwu system, spełniający nawet najwyższe oczekiwania. Bazując na wieloletnim doświadczeniu projektujemy systemy sprawdzające się nawet w specyficznych obiektach ale co najważniejsze o otwartej i zmiennej architekturze. Podstawą systemu CCTV w rozległych obiektach jest możliwość jego dowolnej konfiguracji, bądź dostosowania do zmieniających się warunków i potrzeb klienta.

Monitoring szkoły, akademika obiektów edukacyjnych.

Podstawowym zadaniem monitoringu w szkole jest zabezpieczenie osób w niej przebywających przed zagrożeniami zarówno zewnętrznymi jak i wewnętrznymi. Kamery zewnętrzne monitorujące teren szkolny mają za zadanie wykrycie osób niepowołanych do przebywania w ich zasięgu, nadzór nad osobami uczestniczącymi w zajęciach np. sportowych oraz ochronę budynków szkolnych przed włamaniem czy dewastacjami. Kamery stosowane wewnątrz obiektów szkolonych mają głównie funkcje porządkowe, czyli nadzór nad często bardzo dużą grupą osób przebywających w wielu miejscach, nad którymi nie ma bezpośredniej kontroli. Z racji specyfiki obiektów szkolnych czy akademickich zaleca się stosowanie w nich kamer o podwyższonej ochronie czyli tak zwanych kamer wandaloodpornych. Podobnie jak w przypadku innych systemów CCTV, obraz ze wszystkich kamer rejestrowany jest poprzez rejestrator DVR w celu późniejszej weryfikacji zaistniałych zdarzeń. Kamery powinny chronić także integralne miejsca jak sekretariaty, gabinety czy sale komputerowe w których przechowuje się ważne informacje lub cenne wyposażenie.        

Monitoring miasta, osiedla i domu.
Czynnikiem bezpośrednio wpływającym na nasze życie jest poczucie bezpieczeństwa, nigdzie nie czujemy się tak bezpiecznie jak w domu. Bez znaczenie jest fakt gdzie mieszkamy, czy to mieszkanie, dom, apartament na strzeżonym osiedlu czy prywatna rezydencja staramy się zapewnić bezpieczeństwo i prywatność naszym najbliższym. System monitoringu może zapewnić nam nadzór nad całym obszarem w obrębie którego przebywamy przy jednoczesnym rozpoznawaniu osób przychodzących - bramy, furtki, drzwi czy bezpieczeństwu pozostawionych pojazdów: parkingi, garaże. Monitoring powiązany z systemem telewizji może realizować funkcje wideodomofonu, lub choćby pokazywać plac zabaw.

Monitoring stadionu, hali i obiektu sportowego.
Dobór systemu monitoringu w obiektach sportowych w głównej mierze zależy od ich przeznaczenia oraz typu imprez w nich organizowanych. Dzięki szerokiej ofercie jesteśmy w stanie zapewnić rozwiązania dla najmniejszych obiektów jak i spełniające rygorystyczne wymagania normowe systemy dla obiektów organizujących imprezy masowe. Podstawą w monitoringu obiektu sportowego jest wideo detekcja, rejestracja obrazów i dźwięku w dużej częstotliwości oraz rozdzielczość kamer umożliwiająca skuteczną weryfikację uczestników imprez sportowych. Zastosowanie ruchomych punktów kamerowych oraz rejestratorów DVR nagrywających obraz z prędkością do 25 klatek/s., umożliwia skonfigurowanie w pełni funkcjonalnego, skutecznego a przy tym ekonomicznego systemu CCTV dla wszelkich obiektów sportowych.