Ponad 120 zawodników z 20 klubów przez trzy dni (27-29.07) rywalizowało na torach kieleckiej Stelli w Mistrzostwach Polski juniorów w łucznictwie. W tym gronie nieźle spisali się zawodnicy gospodarzy. W rywalizacji drużynowej juniorek Oliwia Żelazna, Dominika Tracz i Gabriela Bryk zdobyły srebrny medal dopiero w finale ulegając Marymontowi Warszawa.

Drugie podium dla Kielc wywalczyła para Stelli w składzie Oliwia Żelazna - Maciej Wojtyś, która w mikstach juniorów młodszych zdobyła brązowy medal. Nieco słabiej kieleccy łucznicy wypadli w strzelaniu indywidualnym, ale kilka dobrych wyników udało się uzyskać między innymi Oliwii Żelaznej, która do dwóch medali dołożyła trzy rekordy życiowe.
W klasyfikacji drużynowej całych mistrzostw Stella zajęła wysokie czwarte miejsce, potwierdzając obecność w krajowej czołówce w kategoriach młodzieżowych.
Kieleckie tory sprzyjają dobrym wynikom, a zawodnicy chwalą sobie starty na Stelli. Sponsorem głównym zawodów był SUPON Kielce.