Ponad 120 zawodników z 20 klubów przez trzy dni (27-29.07) rywalizowało na torach kieleckiej Stelli w Mistrzostwach Polski juniorów w łucznictwie. W tym gronie nieźle spisali się zawodnicy gospodarzy. W rywalizacji drużynowej juniorek Oliwia Żelazna, Dominika Tracz i Gabriela Bryk zdobyły srebrny medal dopiero w finale ulegając Marymontowi Warszawa.

Czytaj więcej: SUPON GŁÓWNYM SPONSOREM LXVII MISTRZOSTW POLSKI JUNIORÓW W ŁUCZNICTWIE

"SUPON" Sp. z o.o. - z cyklu Biznes Newsroom

 

Przedsiębiorstwo Handlowo-Techniczne SUPON Sp. z o.o. jest liderem w regionie w kwestii wyposażenia w środki ochrony osobistej i sprzęt BHP oraz systemów bezpieczeństwa PPOŻ.

Czytaj więcej: Supon na stronie inwestycyjnej UM

Finał akcji Człowiek Roku 2017 okazał się być pełnym dobrego humoru, zaskoczeń i wzruszeń wydarzeniem. Centrum Biznesu w Kielcach piątkowego wieczoru stało się miejscem wymiany myśli osób ze świata biznesu, kultury, samorządu i działalności charytatywnej z całego regionu.
A o tym, że te dziedziny się ze sobą przeplatają mówił Stanisław Rupniewski, zdobywca tytułu Człowiek Roku 2017 w województwie świętokrzyskim.

Czytaj więcej: Stanisław Rupniewski - Człowiek Roku 2017

Firma Supon, która specjalizuje się w produkcji sprzętu pożarniczego i ochronnego świętowała. Były tańce, kieliszek szampana, a także pyszny tort.
60-lecie. - Nasza firma zabezpiecza najważniejsze obiekty w regionie, kraju i Europie. Świętowanie rozpoczęło się balem jubileuszowym dla pracowników, a do tańca zagrała kapela Jędrusie.

Czytaj więcej: Supon świętował 60-lecie!

18 września w Lublinie odbył się finał regionalny (województw małopolskiego, podkarpackiego, świętokrzyskiego i lubelskiego)  XII edycji ogólnopolskiego Konkursu dla Pracodawców Wrażliwych Społecznie „Lodołamacze 2017". Wśród 14 wyróżnionych firm, instytucji i osób znalazł się  SUPON Kielce.

Czytaj więcej: SUPON laureatem konkursu Lodołamacze 2017

W dniu 16 września 2017 roku na torach KS STELLA odbyły się Mistrzostwa Polski Młodzików w łucznictwie. Organizatorami tej jednej z największych imprez łuczniczych w Polsce byli: Polski Związek Łuczniczy, Świętokrzyski Związek Łuczniczy w Kielcach, Klub Sportowy "Stella" oraz PHT SUPON Kielce. W zawodach uczestniczyło około 400 zawodników z 60 klubów z całego kraju.

Czytaj więcej: SUPON dla sportu

W dniu 24.06.2017r. w Wąchocku odbył się XXIII Zjazd i XX Krajowy Turniej Sołtysów podczas którego Państwowa Inspekcja Pracy odział Kielce wraz z firmą Supon ufundowała nagrodę dla laureata Pana Grzegorz Zawady z Końskich w konkursie o wiedzy BHP w rolnictwie.

Czytaj więcej: SUPON DLA RONICTWA

Ciężarówka  naszego partnera, firmy Dräger z mobilnym showroomem w drodze po Polsce zawitała 22 czerwca  do Kielc, parkując na parkingu przy Centrum Biznesu przy Alei Solidarności 34.
Nasi klienci spędzili  interaktywny dzień, zwiedzając showroom z produktami  firmy  Dräger  oraz  biorąc udział w warsztatach:

Czytaj więcej: Mobilny showroom Dräger w w Kielcach.

W dniu 08.06.2017r. Państwowa Inspekcja Pracy, Urząd Dozoru technicznego, „SUPON” KIELCE oraz Ogólnopolskie Stowarzyszenie Pracowników BHP O/Kielce, zorganizowały podczas Międzynarodowych Targów Bezpieczeństwa i Ochrony Pracy oraz Zabezpieczeń Przeciwpożarowych konferencję w Sali Konferencyjnej  w hali F przy stoisku Państwowej Inspekcji Pracy.

Czytaj więcej: SUPON współorganizatorem Konferencji na  WORK SAFETY-EXPO

SUPON jest wystawcą na odbywających się w dniach 8-10 VI 2017 roku Międzynarodowych Targach Sprzętu i Wyposażenia Straży Pożarnej i Służb Ratowniczych IFRE-EXPO organizowanych przez Targi Kielce.

I Międzynarodowe Targi Sprzętu i Wyposażenia Straży Pożarnej i Służb Ratowniczych IFRE-EXPO otwarte zostały w czwartek w Targach Kielce. Bierze w nich udział 160 wystawców z Norwegii, Włoch, Niemiec, Austrii, Japonii, Francji, Słowenii, Wielkiej Brytanii, Stanów Zjednoczonych i Polski.

Czytaj więcej: SUPON na targach  IFRE-EXPO

Staropolska Izba Przemysłowo - Handlowa już po raz jedenasty wyróżniła najbardziej pomysłowe projekty w regionie. Nagrodzono ośmioro laureatów, wśród nich byli między innymi: twórcy bagażnika na hak samochodowy, pneumatycznego zaworu rozdzielającego, czy systemu gaszenia mgłą wodną transformatorów elektrycznych.

 

Statuetki Novatorów przyznano w pięciu dziedzinach. Jednym z laureatów w kategorii Innowacyjna Inwestycja było kieleckie przedsiębiorstwo SUPON

Czytaj więcej: "Novator" dla PHT SUPON

Unijny Maraton po Górach Świętokrzyskich organizowany jest corocznie. W tym roku odbyła się już XIII edycja. Tak trudnych warunków terenowych jeszcze nie było w historii imprezy i niemal do ostatniej chwili jego organizacja wisiała na przysłowiowym włosku, gdyż po śniegu i długich, intensywnych deszczach trasa była bardzo trudna.

 Dzięki dużemu wysiłkowi Dariusza Zmorzyńskiego udało się sprawdzić szlak i uzupełnić braki w oznakowaniu trasy.
Ciężar organizacyjny wzięły na siebie Oddział Świętokrzyski PTTK w Kielcach, Wyższa Szkoła Ekonomii, Prawa i Nauk Medycznych w Kielcach oraz Samorządowe Centrum Kultury i Sportu w Strawczynie. Dużej pomocy udzieliły gminy Strawczyn, Bieliny, Zagnańsk, Masłów, Miedziana Góra i Baćkowice oraz sponsorzy szczególnie Przedsiębiorstwo Handlowo-Techniczne SUPON z Kielc (sponsor Rajdu od 2011 roku) i firma Olimp Sport Nutrition produkująca odżywki i suplementy diety.

Czytaj więcej: SUPON sponsorem Trzynastego Unijnego Maratonu po Górach Świętokrzyskich „Twardziel świętokrzyski"

W piątek, 28 kwietnia 2017 roku, na gali, która odbyła się w Targach Kielce, wręczono - przyznane po raz 11 Laury Świętokrzyskie, nagrody wojewody. Nagroda wojewody świętokrzyskiego Laur Świętokrzyski jest przyznawana od 2006 roku. To honorowe wyróżnienie dla osób oraz instytucji.

W kategorii Gmina Wiejska: Gmina Bieliny w powiecie kieleckim. W kategorii Gmina Miejska:Gmina Staszów. W kategorii Przedsiębiorstwo Odpowiedzialne Społecznie: Przedsiębiorstwo Handlowo – Techniczne Supon Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, Kielce.

Czytaj więcej: Laur Świętokrzyski dla PHT SUPON

W Bibliotece Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach 26.04.2017 odbył się wernisaż Leszka Mądzika „Faktura czasu”. Sponsorem wystawy było Przedsiębiorstwo Handlowo-Techniczne SUPON Spółka z o. o.
Leszek Mądzik jest scenografem, reżyserem, malarzem i fotografem. To twórca dotykający w swoich dziełach i realizacjach scenicznych sfery sacrum i odwołujący się do najgłębszych przeżyć i duchowości człowieka. Jego twórczość to filozoficzna refleksja o życiu, śmierci i przemijaniu, w niezwykle subtelnej i nowatorskiej formie.

Czytaj więcej: PHT SUPON sponsorem wystawy "Faktura czasu" Leszka Mądzika

          W dniu 12 kwietnia 2017r. w siedzibie Targów Kielce odbyły się  XX Ogólnopolskie Targi Pracy, zorganizowane byli Miejski Urząd Pracy w Kielcach przy współudziale Wojewódzkiego Urzędu Pracy jako partnera strategicznego. Są to największe w województwie świętokrzyskim Targi Pracy i od lat cieszą się dużym zainteresowaniem zarówno osób aktywnie poszukujących pracy jak i pracodawców oferujących miejsca pracy.

Czytaj więcej: PHT SUPON na XX Ogólnopolskich Targach Pracy

       W dziesiątej edycji Diamentów redakcja miesięcznika „Forbes” we współpracy z firmą Bisnode Polska opracowała zestawienie najbardziej dynamicznie rozwijających się przedsiębiorstw w naszym kraju. Analitycy i eksperci wyceniali firmy, stosując metodę szwajcarską. Łączy ona metodę majątkową i dochodową.

Czytaj więcej: SUPON wyróżniony Diamentem Forbesa

Podczas Świętokrzyskiej Gali Jakości, która odbyła się 13 grudnia 2016 roku, w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach, marszałek województwa świętokrzyskiego Adam Jarubas oraz członek Zarządu Województwa Marek Szczepanik wręczyli nagrody laureatom i wyróżnionym w konkursach: Świętokrzyska Nagroda Jakości, Świętokrzyski Racjonalizator oraz Moje Innowacyjne Otoczenie - Moja Innowacyjna Gmina. W Gali Uczestniczył również Grzegorz Gałuszka, przewodniczący Komisji Strategii Rozwoju, Promocji i Współpracy z Zagranicą Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego.

Czytaj więcej: Świętokrzyska Gala Jakości 2016

Firma Supon, jak obrazowo mówi jej prezes, Stanisław Rupniewski, twardo stoi na trzech nogach i właśnie… rośnie jej czwarta. Przedsiębiorstwo nagrodzono już dwukrotnie statuetką „Lider Regionu”. W tym roku pora na trzecie wyróżnienie. I za-pewne – jak pokazuje historia – nie ostatnie.

Czytaj więcej: SUPON Kielce - Lider Regionu 2010

O gospodarce i bezpieczeństwie rozmawiał z przedsiębiorcami Leszek Miller, były Premier Rządu RP. Spotkanie odbyło się w siedzibie firmy SUPON w Kielcach. Od Prezesa tej spółki Stanisława Rupniewskiego dostał kask i gaśnicę. Interesował się, czy jest ona w stanie ostudzić także... emocje małżonki.

Czytaj więcej: Forum Gospodarcze Województwa Świętokrzyskiego z udziałem Leszka Millera w siedzibie firmy SUPON w Kielcach

Przełamują bariery, które są najtrudniejsze do przełamania: bariery psychologiczne, o wiele gorsze do zlikwidowania od największych barier architektonicznych. "Lodołamacze" to osoby, firmy, instytucje, które angażują się w rozwiązywanie problemów osób niepełnosprawnych. W uroczystej Gali Regionalnej Konkursu dla Pracodawców Wrażliwych Społecznie – LODOŁAMACZE 2010

Czytaj więcej: Lodołamacze 2010 - Pracowca Wrażliwy Społecznie

Kieleckie przedsiębiorstwo SUPON dopiero co świętowało dziesiątą rocznicę swojego istnienia, jako firma prywatna. Rok ubiegły był dla firmy ze wszech miar wyjątkowy, bo rekordowe okazały się przychody, a przy okazji udało się uruchomić nowy oddział na rynku katowickim.

Czytaj więcej: Kielcecki SUPON inwestuje na Śląsku

Statuetkami "Novator'2009" Staropolska Izba Przemysłowo-Handlowa w Kielcach uhonorowała firmy z regionu świętokrzyskiego, które zrealizowały w minionym roku najlepsze przedsięwzięcia o charakterze innowacyjnym. Nagrody wręczono podczas uroczystej gali.

W gronie laureatów znaleźli się: Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Defro z Rudy Strawczyńskiej, spółka Strunobet-Migacz z Kuzek, Tartak Olczyk ze Świdna i PGE ZEORK Dystrybucja ze Skarżyska-Kamiennej, a także: Przedsiębiorstwo Handlowo -Techniczne Supon z Kielc,

Czytaj więcej: Nagrody "Novator'2009" dla świętokrzyskich liderów innowacyjności